Koučink

Ptáte se, k čemu je ten KOUČINK?

 Koučink je proces. Proces změny, jehož hlavním aktérem jste Vy. Kouč je průvodcem a podporovatelem na Vaší cestě. Pomocí vhodně volených otázek Vám pomáhá dostat se hlouběji a blíže k tomu, co potřebujete řešit a co je Váš CÍL.

Jaká řešíte témata? Čeho se týkají? Najdete je  zde? :

Vyrovnanost. Sebehodnota. Realizace životních plánů. Jak si stojím v životě teď. Co chci a nechci. Rozhodování .Vztahy (pracovní i rodinné), Disciplína. Studium – jak se učit (studijní poradenství)

Koučování je schopnost vidět člověka v jeho možnostech.

Dívá se na člověka z hlediska toho, co by mohl! Jaké jsou jeho schopnosti a potenciál!Vychází z bodu teď a směřuje vpřed. Netáhne s sebou batoh minulých křivd a traumat. Vychází z pozitivní psychologie.

Jaký je SKVĚLÝ KOUČ ?

upřímně se zajímá o klienta – naslouchá a poctivě ověřuje, že klientovi rozumí – přesně nastaví cíl, je si jist, že ví, na čem pracuje – respektuje, že klient svému světu rozumí daleko lépe než kouč – dívá se na klienta z hlediska jeho možností – ví, že je v pořádku, pokud se klient namáhá víc než on – ví, že cokoliv pomáhá klientovi a funguje, je v pořádku – neobtěžuje klienta svými pochybnostmi – nikdy nespí s nikým, kdo má víc problémů než on.

převzato z knihy Zakázaná učebnice koučování od Magdaleny Vokáčové

Chcete-li se dozvědět více,

využijte kontaktní formulář. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů dle GDPR.

    Thanks! Message sent.
    Failed to send request. Please correct errors and try again.